IMAA Baseball/Softball
Player Login
Contact Information:
P.O. Box 2215
Shamong, NJ 08088
Email: info@imaabaseball.org
 
 
 
 
Home
News
Schedules
Standings
Information
Links
Site Map
IMAA Store

Jump to your team's page:


Schedules


Field: Calendar View | List View
<<< December 2016 - March 2017 August 2017 - November 2017 >>>

April, 2017

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday






1
Practice: 1 IMAA Cochran
Dingletown 2B
9:00-10:30 AM


Practice: IMAA - Angels
IMAA Luc's Field -Sl
9:15-10:30 AM

Cancelled!

TBD @ 9U Seneca War Eagles Green
11:00AM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
2:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
3:00PM
2
Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
12:00PM

HAMMONTON STARS @ 11U Seneca War Eagles
5:00PM

HAMMONTON STARS @ 11U Seneca War Eagles
7:00PM
3
Practice: IMAA - Rangers
IM Foster Field-Majo
5:30-7:00 PM


Practice: IMAA - Angels
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-7:10 PM


Practice: IMAA - Cubs
IM Baker Field-Minor
6:00-8:30 PM


Practice: 7 IMAA Sheppard
Dingletown 2B
6:00-7:30 PM


Practice: 1 IMAA Cochran
Dingletown 2A - CARP
6:00-7:30 PM

4
Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Practice: IMAA - Marlins
IMAA T-Ball Field
6:00-6:45 PM


Practice: IMAA - Phillies
IM Baker Field-Minor
6:30-8:00 PM


Practice: IMAA - Blue Jays
Crowell Batting Cages
6:30-7:45 PM

5
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
Crowell Batting Cages
5:30-7:30 PM


Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM

Cancelled!

Practice: IMAA - Marlins
Dingletown 2B
6:00-6:45 PM


Practice: IMAA - Mariners
IMAA T-Ball Field
6:00-7:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-7:30 PM


Practice: 8U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:00 PM


Practice: 1 IMAA Cochran
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-7:30 PM


Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
7:30-9:00 PM

6
Practice: IMAA - Orioles
IMAA T-Ball Field
5:30-6:30 PM


Practice: IMAA - Rangers
IM Foster Field-Majo
5:30-7:00 PM


Practice: IMAA - Angels
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-7:15 PM

Cancelled!

Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Practice: 7 IMAA Sheppard
Dingletown 2A - CARP
6:00-7:30 PM

Cancelled!

Practice: IMAA - Phillies
IM Baker Field-Minor
6:00-7:00 PM


Practice: IMAA - Red Sox
IMAA Old Carp Field
6:45-7:45 PM


Practice: IMAA - Cubs
Crowell Batting Cages
7:00-8:30 PM

Cancelled!

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Caputo @ 1 MLAA Gaysek
6:00PM

11U Seneca War Eagles @ MEDFORD
7:30PM
7
Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
5:45-7:45 PM


Practice: IMAA - Red Sox
IMAA Old Carp Field
6:00-7:00 PM


Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
7:00PM
8
Practice: 9U Seneca War Eagles Green
Crowell Batting Cages
10:00-11:00 AM


Opening Day
9:00-10:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 STRA Dinuzzo @ 6 MYAA Scherb
12:30PM

Girls Softball - Middle School: 5 MYAA Koveloski @ 4 MYAA DeMarco
(23 - 12)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MYAA Haltz @ 2 MYAA Sciarra
(17 - 7)

TBD @ Pine Barren Rebels
3:30PM

Bucks County Assault @ 11U Seneca War Eagles
6:00PM
9
sandsharks white @ 11U Seneca War Eagles
2:00PM

Seneca Travel Baseball: 13U Seneca War Eagles @ 13U Seneca War Eagles
3:30PM
10
Practice: IMAA - Rangers
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM


Practice: IMAA - Angels
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-7:15 PM


Practice: 7 IMAA Sheppard
Dingletown 2B
6:00-7:30 PM


T-Ball: STRA - Jones @ STRA - Dinuzzo
6:00PM

T-Ball: IMAA - Orioles @ IMAA - Mariners
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Cochran @ 6 MYAA Scherb
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 STRA Tiver @ 5 MLAA Ditzel
(10 - 3)

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Red Sox @ STRA - Krueger
(1 - 1)
11
Practice: 8U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-7:00 PM


Seneca Travel Baseball: 13U Seneca War Eagles @ 13U Seneca War Eagles
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 1 CBGF DeJesus @ 5 MYAA Koveloski
(10 - 10)

Girls Softball K-1 (Tball): 1 MLAA Gaysek @ 8 STRA 2 Moore/Zack
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 4 STRA 1 Schmied @ 3 MYAA Davis
6:00PM

Rookies (Slugger 1): Pemberton Rockies @ IMAA - Angels
(6 - 5)

Minors: Pemberton Pirates @ IMAA - Phillies
6:3000PM

Sluggers (Slugger 2): TAA - Ware @ TAA - Murphy
(8 - 6)
12
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
5:30-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2B
6:00-7:30 PM


Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM


Seneca Travel Baseball: 13U Seneca War Eagles @ 13U Seneca War Eagles
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 6 TAA Avery @ 2 TAA Dilks
(4 - 14)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 TAA Martin @ 2 MLAA Brown
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 8 CBGF Delgaldilli @ 1 IMAA Cochran
(2 - 3)

Majors: TAA - Coolidge @ TAA - Lee
(3 - 10)

Minors: TAA - Reese @ STRA - Hargrave
(5 - 11)

T-Ball: Pemberton Orioles @ IMAA - Orioles
6:0000PM

T-Ball: TAA - Dodaro @ TAA - Roswell
6:0000PM

T-Ball: TAA - Reese TB @ STRA - Dinuzzo
6:0000PM
13
Practice: IMAA - Rangers
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM


Practice: TAA - Rich
TAA - Patty Bowker
6:00-7:00 PM


Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Girls Softball K-1 (Tball): 5 TAA Martin @ 7 MYAA Abrams
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 TAA Ostroff @ 2 MYAA Sciarra
(10 - 7)

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MYAA Davis @ 2 MLAA Caputo
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 6 TAA Burgess @ 1 MLAA Gaysek
6:00PM

Minors: IMAA - Cubs @ IMAA - Phillies
(15 - 6)

Minors: Pemberton Phillies @ STRA - Mellon
(4 - 8)

Sluggers (Slugger 2): STRA - Krueger @ TAA - Ware
(3 - 13)

Sluggers (Slugger 2): TAA - Murphy @ IMAA - Red Sox
(3 - 2)

Rookies (Slugger 1): Pemberton Mets @ STRA - Bauer
(13 - 12)
14
Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 7 IMAA Sheppard @ 6 TAA Avery
(14 - 13)

Girls Softball - Middle School: 4 MYAA DeMarco @ 2 TAA Dilks
(21 - 16)

Minors: IMAA - Cubs @ TAA - Reese
(16 - 3)

Minors: STRA - Mellon @ Pemberton Pirates
(13 - 2)

Rookies (Slugger 1): IMAA - Angels @ Pemberton Mets
(2 - 0)

T-Ball: TAA - Roswell @ TAA - Rich
6:0000PM

Girls Softball - Middle School: 5 MYAA Koveloski @ 1 CBGF DeJesus
(18 - 13)
15
Practice: 1 IMAA Cochran
Dingletown 2A - CARP
9:00-10:30 AM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
10:30AM-12:00PM


Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA 2 Moore/Zack @ 5 TAA Martin
10:00AM

TBD @ Pine Barren Rebels
2:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
3:00PM

Minors: Pemberton Phillies @ STRA - Hargrave
(12 - 13)
1617
Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-7:30 PM


Majors: TAA - Coolidge @ IMAA - Rangers
(0 - 10)

Majors: Pemberton Astros @ STRA - Klein
(2 - 10)

Minors: STRA - Park @ TAA - Reese
(9 - 0)

Minors: IMAA - Cubs @ Pemberton Pirates
Cancelled!

T-Ball: Pemberton Orioles @ TAA - Dodaro
6:0000PM

Sluggers (Slugger 2): TAA - Ware @ IMAA - Red Sox
(0 - 1)
18
Practice: IMAA - Phillies
IM Baker Field-Minor
6:30-8:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA Smith @ 1 IMAA Cochran
6:00PM

Majors: IMAA - Blue Jays @ Pemberton Astros
(17 - 3)

Sluggers (Slugger 2): STRA - Krueger @ TAA - Murphy
(0 - 1)
19
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Practice: 7 IMAA Sheppard
Dingletown 2B
6:00-7:30 PM

Cancelled!

Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM


Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
6:00PM

Minors: Pemberton Pirates @ TAA - Olson
(3 - 15)

T-Ball: IMAA - Marlins @ TAA - Rich
6:0000PM
20
Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Practice: 8U Pinelands Pirettes
Dingletown 2B
6:00-7:00 PM


Majors: IMAA - Rangers @ IMAA - Blue Jays
(8 - 11)

Minors: Pemberton Phillies @ IMAA - Phillies
(2 - 8)

Sluggers (Slugger 2): TAA - Murphy @ TAA - Ware
(3 - 3)

Sluggers (Slugger 2): STRA - Krueger @ IMAA - Red Sox
Cancelled!
21
Indian MillsTravel Softball: 8U Pinelands Pirettes @ 8U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 6 TAA Avery @ 1 CBGF DeJesus
(16 - 17)

11U Seneca War Eagles @ SJ IRON PIGS
7:00PM

Minors: Pemberton Phillies @ TAA - Reese
(8 - 3)

T-Ball: TAA - Dodaro @ IMAA - Mariners
6:0000PM

T-Ball: IMAA - Orioles @ TAA - Rich
6:0000PM
22
Practice: 1 IMAA Cochran
Dingletown 2A - CARP
9:00-10:30 AM

Cancelled!

Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
10:30AM-12:00PM


Minors: STRA - Hargrave @ STRA - Park
(5 - 13)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 MYAA Sciarra @ 5 MLAA Ditzel
(14 - 3)

11U Seneca War Eagles @ Muckdogs
2:00PM

Pine Barren Rebels @ TBD
3:00PM

11U Seneca War Eagles @ Muckdogs
4:00PM
23
Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IM Baker Field-Minor
4:00-6:00 PM


WASHINGTON TWP @ 11U Seneca War Eagles
12:00PM
24
Practice: IMAA - Angels
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-7:10 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Practice: IMAA - Red Sox
IMAA Old Carp Field
6:00-7:00 PM


Practice: IMAA - Cubs
Crowell Batting Cages
6:00-8:00 PM


Practice: 7 IMAA Sheppard
Dingletown 2A - CARP
6:00-7:30 PM

Cancelled!

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 8 CBGF Delgaldilli @ 3 STRA Dinuzzo
(11 - 3)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Boyer @ 2 MLAA Brown
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MYAA Haltz @ 1 TAA Ostroff
(15 - 2)

Majors: Pemberton Astros @ TAA - Coolidge
(6 - 15)

Majors: IMAA - Rangers @ STRA - Klein
(6 - 4)

Minors: TAA - Olson @ STRA - Mellon
(0 - 6)

T-Ball: TAA - Rich @ TAA - Reese TB
6:0000PM

T-Ball: Pemberton Orioles @ STRA - Jones
Cancelled!

Sluggers (Slugger 2): TAA - Ware @ STRA - Krueger
(6 - 3)

Rookies (Slugger 1): STRA - Bauer @ TAA - Smith
(15 - 15)
25
Practice: 9U Seneca War Eagles Green
Crowell Batting Cages
6:00-8:00 PM


Indian MillsTravel Softball: 8U Pinelands Pirettes @ 8U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Caputo @ 5 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 7 MYAA Abrams @ 4 STRA 1 Schmied
6:00PM

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Red Sox @ TAA - Murphy
(4 - 3)
26
Practice: 9U Seneca War Eagles Green
Country Farms Home Plate
4:00-5:00 PM


Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
Crowell Batting Cages
5:00-6:00 PM


Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
5:30-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Practice: IMAA - Rangers
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM

Cancelled!

Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM


Rookies (Slugger 1): Pemberton Rockies @ TAA - Smith
(15 - 15)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Boyer @ 5 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 MYAA Scherb @ 4 MYAA Smith
Cancelled!

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Cochran @ 2 MLAA Brown
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
6:30PM

T-Ball: TAA - Dodaro @ IMAA - Orioles
6:0000PM

T-Ball: TAA - Reese TB @ TAA - Roswell
6:0000PM
27
Practice: TAA - Rich
TAA - Patty Bowker
6:00-7:00 PM


Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Practice: 7 IMAA Sheppard
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Practice
6:00-7:00 PM


T-Ball: IMAA - Marlins @ STRA - Jones
6:00PM

Minors: IMAA - Phillies @ TAA - Olson
(11 - 15)

Girls Softball - Middle School: 3 STRA Gittinger @ 5 MYAA Koveloski
(7 - 8)

Girls Softball K-1 (Tball): 6 TAA Burgess @ 2 MLAA Caputo
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 1 MLAA Gaysek @ 5 TAA Martin
6:00PM

Minors: STRA - Mellon @ IMAA - Cubs
(8 - 0)

Majors: STRA - Klein @ IMAA - Blue Jays
(8 - 18)

Minors: Pemberton Pirates @ Pemberton Phillies
(5 - 6)

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ TAA - Dodaro
6:0000PM

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Red Sox @ TAA - Ware
(5 - 5)

Rookies (Slugger 1): Pemberton Mets @ IMAA - Angels
(5 - 1)
28
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 TAA Martin @ 8 CBGF Delgaldilli
(9 - 11)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown @ 3 STRA Dinuzzo
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 MYAA Sciarra @ 4 STRA Tiver
(12 - 6)

Girls Softball K-1 (Tball): 7 MYAA Abrams @ 8 STRA 2 Moore/Zack
6:00PM

Majors: TAA - Lee @ TAA - Coolidge
(6 - 16)

T-Ball: STRA - Jones @ IMAA - Mariners
6:0000PM

Minors: TAA - Reese @ STRA - Mellon
(3 - 8)
29
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MYAA Davis @ 6 TAA Burgess
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

Girls Softball K-1 (Tball): 5 TAA Martin @ 4 STRA 1 Schmied
1:00PM
30
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM






May, 2017

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday

1
Practice: IMAA - Angels
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-7:10 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:15-7:45 PM


Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 MYAA Scherb @ 1 IMAA Cochran
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 MYAA Sciarra @ 3 MYAA Haltz
(4 - 10)

Girls Softball - Middle School: 1 CBGF DeJesus @ 6 TAA Avery
(12 - 10)

Majors: IMAA - Blue Jays @ IMAA - Rangers
(14 - 4)

Majors: STRA - Klein @ TAA - Coolidge
(16 - 3)

Minors: TAA - Olson @ IMAA - Cubs
Cancelled!

Minors: STRA - Mellon @ STRA - Park
(8 - 4)

Minors: IMAA - Phillies @ TAA - Reese
(13 - 3)

T-Ball: STRA - Jones @ TAA - Roswell
6:0000PM

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Red Sox @ STRA - Krueger
(6 - 7)

Rookies (Slugger 1): TAA - Smith @ Pemberton Mets
(9 - 15)

T-Ball: IMAA - Marlins @ Pemberton Orioles
6:0000PM
2
Practice: IMAA - Phillies
IM Baker Field-Minor
6:30-8:00 PM


Girls Softball K-1 (Tball): 7 MYAA Abrams @ 5 TAA Martin
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 8U Pinelands Pirettes @ 8U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 4 STRA 1 Schmied @ 2 MLAA Caputo
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA Smith @ 5 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Boyer @ 3 STRA Dinuzzo
6:00PM

T-Ball: IMAA - Marlins @ IMAA - Orioles
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 MLAA Ditzel @ 1 TAA Ostroff
(12 - 3)

Majors: Pemberton Astros @ TAA - Lee
(12 - 7)

Majors: TAA - Coolidge @ IMAA - Blue Jays
(2 - 16)

Minors: IMAA - Cubs @ Pemberton Phillies
(8 - 5)

Sluggers (Slugger 2): TAA - Ware @ TAA - Murphy
(4 - 4)

Rookies (Slugger 1): STRA - Bauer @ Pemberton Rockies
(10 - 4)
3
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 8 CBGF Delgaldilli @ 2 MLAA Brown
(14 - 5)

Minors: Pemberton Phillies @ TAA - Olson
(7 - 12)

Rookies (Slugger 1): TAA - Smith @ Pemberton Rockies
(13 - 14)

T-Ball: Pemberton Orioles @ TAA - Roswell
6:0000PM

11U Seneca War Eagles @ SJ SLUGGERS
8:00PM
4
Practice: TAA - Rich
TAA - Patty Bowker
6:00-7:00 PM


Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


T-Ball: IMAA - Marlins @ TAA - Dodaro
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 12U Pinelands Pirettes @ 12U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 1 MLAA Gaysek @ 3 MYAA Davis
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA Smith @ 2 MLAA Brown
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 MLAA Ditzel @ 3 MYAA Haltz
(1 - 5)

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA 2 Moore/Zack @ 6 TAA Burgess
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 7 MYAA Abrams @ 2 MLAA Caputo
6:00PM

Majors: Pemberton Astros @ IMAA - Blue Jays
(0 - 12)

Majors: IMAA - Rangers @ TAA - Coolidge
(6 - 7)

Majors: TAA - Lee @ STRA - Klein
(6 - 10)

Minors: STRA - Hargrave @ IMAA - Phillies
(0 - 10)

Sluggers (Slugger 2): STRA - Krueger @ TAA - Ware
(5 - 4)

Sluggers (Slugger 2): TAA - Murphy @ IMAA - Red Sox
(1 - 1)

T-Ball: STRA - Jones @ STRA - Dinuzzo
6:0000PM
5
Practice: 8U Seneca War Eagles
Crowell Batting Cages
5:30-7:30 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 5 MYAA Koveloski @ 3 STRA Gittinger
Cancelled!

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Cochran @ 3 STRA Dinuzzo
Cancelled!

T-Ball: TAA - Reese TB @ IMAA - Mariners
Cancelled!

Minors: TAA - Olson @ STRA - Hargrave
Cancelled!
6
Practice: 1 IMAA Cochran
Dingletown 2A - CARP
9:00-10:30 AM


Rookies (Slugger 1): TAA - Smith @ STRA - Bauer
9:00AM

Girls Softball K-1 (Tball): 5 TAA Martin @ 6 TAA Burgess
9:00AM

TBD @ 9U Seneca War Eagles Green
12:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MYAA Davis @ 8 STRA 2 Moore/Zack
1:00PM

TBD @ Pine Barren Rebels
3:00PM

SJ SLUGGERS @ 11U Seneca War Eagles
6:00PM
7
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

Senators @ 11U Seneca War Eagles
11:00AM

Indian MillsTravel Softball: 8U Pinelands Pirettes @ 8U Pinelands Pirettes
6:00PM
8
Practice: IMAA - Angels
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-7:10 PM


Practice: IMAA - Rangers
Crowell Batting Cages
6:00-7:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 8 CBGF Delgaldilli @ 5 TAA Martin
(7 - 5)

T-Ball: TAA - Roswell @ STRA - Dinuzzo
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 5 TAA Martin @ 1 MLAA Gaysek
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Cochran @ 7 TAA Boyer
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 STRA Tiver @ 2 MYAA Sciarra
(5 - 8)

Majors: IMAA - Blue Jays @ STRA - Klein
(4 - 11)

Minors: STRA - Park @ IMAA - Cubs
(8 - 9)

Minors: TAA - Reese @ TAA - Olson
(3 - 14)

Sluggers (Slugger 2): TAA - Ware @ IMAA - Red Sox
(6 - 3)

Rookies (Slugger 1): STRA - Bauer @ TAA - Smith
(15 - 15)

T-Ball: IMAA - Mariners @ TAA - Rich
6:0000PM
9
Girls Softball - Middle School: 6 TAA Avery @ 5 MYAA Koveloski
(7 - 12)

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MYAA Davis @ 4 STRA 1 Schmied
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA 2 Moore/Zack @ 2 MLAA Caputo
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 MYAA Scherb @ 3 STRA Dinuzzo
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 MLAA Ditzel @ 4 STRA Tiver
(2 - 9)

Majors: IMAA - Rangers @ TAA - Lee
(13 - 14)

Minors: IMAA - Phillies @ STRA - Mellon
(6 - 10)

11U Seneca War Eagles @ WASHINGTON TWP
6:45PM

Sluggers (Slugger 2): STRA - Krueger @ TAA - Murphy
(3 - 3)

T-Ball: STRA - Jones @ IMAA - Marlins
6:0000PM

Girls Softball - Middle School: 7 IMAA Sheppard @ 2 TAA Dilks
(11 - 3)

Majors: TAA - Coolidge @ STRA - Klein
Cancelled!
10
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2B
6:00-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM


Indian MillsTravel Softball: 8U Pinelands Pirettes @ 8U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 3 STRA Gittinger @ 6 TAA Avery
(12 - 12)

Girls Softball - Middle School: 7 IMAA Sheppard @ 1 CBGF DeJesus
(15 - 11)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown @ 5 TAA Martin
6:00PM

Diamond Academy @ 11U Seneca War Eagles
6:30PM

Minors: STRA - Hargrave @ TAA - Olson
(12 - 13)

T-Ball: STRA - Jones @ IMAA - Orioles
6:0000PM

T-Ball: IMAA - Mariners @ TAA - Roswell
6:0000PM
11
Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Practice: IMAA - Phillies
IM Baker Field-Minor
6:00-7:00 PM


Rookies (Slugger 1): TAA - Smith @ Pemberton Rockies
(15 - 10)

Rookies (Slugger 1): STRA - Bauer @ IMAA - Angels
(10 - 9)

Girls Softball - Middle School: 4 MYAA DeMarco @ 5 MYAA Koveloski
(3 - 11)

Girls Softball K-1 (Tball): 1 MLAA Gaysek @ 6 TAA Burgess
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA Smith @ 8 CBGF Delgaldilli
(3 - 9)

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Caputo @ 7 MYAA Abrams
6:00PM

Majors: TAA - Lee @ IMAA - Blue Jays
(0 - 10)

Majors: STRA - Klein @ Pemberton Astros
(11 - 6)

Minors: Pemberton Pirates @ STRA - Mellon
(0 - 11)

Sluggers (Slugger 2): TAA - Murphy @ TAA - Ware
(7 - 0)

Sluggers (Slugger 2): STRA - Krueger @ IMAA - Red Sox
(6 - 1)

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ TAA - Rich
6:0000PM
12
Girls Softball K-1 (Tball): 5 TAA Martin @ 8 STRA 2 Moore/Zack
6:00PM

Minors: TAA - Reese @ IMAA - Cubs
(6 - 14)

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 4 STRA 1 Schmied @ 1 MLAA Gaysek
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 STRA Dinuzzo @ 7 TAA Boyer
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown @ 1 IMAA Cochran
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 TAA Ostroff @ 3 MYAA Haltz
(2 - 7)

Majors: STRA - Klein @ IMAA - Rangers
(13 - 10)

Minors: IMAA - Phillies @ Pemberton Pirates
6:0000PM

Rookies (Slugger 1): STRA - Bauer @ Pemberton Mets
(10 - 1)

T-Ball: IMAA - Orioles @ Pemberton Orioles
6:0000PM

11U Seneca War Eagles @ Bucks County Assault
8:00PM

Girls Softball - Middle School: 3 STRA Gittinger @ 1 CBGF DeJesus
(6 - 9)
13
Practice: 1 IMAA Cochran
Dingletown 2A - CARP
9:00-10:30 AM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
10:30AM-12:00PM


Girls Softball K-1 (Tball): 7 MYAA Abrams @ 6 TAA Burgess
9:00AM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 MYAA Scherb @ 8 CBGF Delgaldilli
Cancelled!

TBD @ 9U Seneca War Eagles Green
12:00PM

Minors: STRA - Park @ STRA - Hargrave
Cancelled!
14
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
8:00AM

Seneca Travel Baseball: 13U Seneca War Eagles @ 13U Seneca War Eagles
12:00PM
15
Rookies (Slugger 1): IMAA - Angels @ TAA - Smith
(0 - 3)

Girls Softball - Middle School: 1 CBGF DeJesus @ 2 TAA Dilks
(14 - 14)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown @ 6 MYAA Scherb
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MYAA Haltz @ 5 MLAA Ditzel
(13 - 8)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 STRA Tiver @ 1 TAA Ostroff
(7 - 4)

Girls Softball - Middle School: 4 MYAA DeMarco @ 6 TAA Avery
(17 - 12)

Majors: TAA - Lee @ IMAA - Rangers
(7 - 9)

Majors: IMAA - Blue Jays @ TAA - Coolidge
(16 - 0)

Minors: STRA - Park @ Pemberton Pirates
(20 - 11)

Minors: STRA - Mellon @ TAA - Olson
(23 - 3)

T-Ball: IMAA - Orioles @ TAA - Reese TB
6:0000PM

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ Pemberton Orioles
6:0000PM
16
Minors: STRA - Park @ IMAA - Phillies
(5 - 8)

Girls Softball K-1 (Tball): 6 TAA Burgess @ 4 STRA 1 Schmied
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MYAA Davis @ 5 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Caputo @ 8 STRA 2 Moore/Zack
6:00PM

Majors: STRA - Klein @ TAA - Lee
(13 - 9)

Minors: IMAA - Cubs @ STRA - Mellon
(7 - 12)

Majors: TAA - Coolidge @ Pemberton Astros
(0 - 6)

Minors: STRA - Hargrave @ Pemberton Pirates
(20 - 14)

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Red Sox @ TAA - Murphy
(6 - 6)

T-Ball: IMAA - Mariners @ Pemberton Orioles
6:0000PM

Rookies (Slugger 1): TAA - Smith @ IMAA - Angels
(3 - 0)

Rookies (Slugger 1): STRA - Bauer @ Pemberton Mets
(12 - 14)
17
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 1 MLAA Gaysek @ 7 MYAA Abrams
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 STRA Dinuzzo @ 2 MLAA Brown
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 TAA Martin @ 1 IMAA Cochran
6:00PM

Majors: IMAA - Rangers @ Pemberton Astros
(15 - 3)

Senators @ 11U Seneca War Eagles
6:45PM

Minors: Pemberton Pirates @ TAA - Reese
(10 - 4)

Minors: STRA - Hargrave @ Pemberton Phillies
(4 - 14)

T-Ball: TAA - Reese TB @ IMAA - Marlins
6:0000PM

Rookies (Slugger 1): Pemberton Mets @ Pemberton Rockies
(10 - 11)

T-Ball: TAA - Dodaro @ TAA - Rich
6:0000PM
18
Practice: TAA - Rich
TAA - Patty Bowker
6:00-7:00 PM


Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Majors: STRA - Klein @ TAA - Coolidge
(11 - 1)

Indian MillsTravel Softball: 12U Pinelands Pirettes @ 12U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 7 IMAA Sheppard @ 4 MYAA DeMarco
(24 - 19)

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Caputo @ 6 TAA Burgess
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 MLAA Ditzel @ 2 MYAA Sciarra
(7 - 9)

Majors: TAA - Lee @ IMAA - Rangers
(15 - 17)

Minors: STRA - Hargrave @ IMAA - Cubs
(9 - 15)

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Red Sox @ TAA - Ware
(1 - 2)

T-Ball: IMAA - Mariners @ IMAA - Orioles
6:0000PM

Rookies (Slugger 1): IMAA - Angels @ STRA - Bauer
(12 - 8)

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ TAA - Reese TB
6:0000PM
19
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA Smith @ 6 MYAA Scherb
(1 - 1)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MYAA Haltz @ 4 STRA Tiver
(15 - 5)

Girls Softball - Middle School: 4 MYAA DeMarco @ 3 STRA Gittinger
Cancelled!

Minors: Pemberton Phillies @ TAA - Reese
(7 - 3)

Rookies (Slugger 1): Pemberton Mets @ TAA - Smith
(0 - 14)

T-Ball: TAA - Dodaro @ STRA - Jones
6:0000PM
20
Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Cochran @ 4 MYAA Smith
9:00AM

Girls Softball K-1 (Tball): 6 TAA Burgess @ 7 MYAA Abrams
9:00AM

Minors: Pemberton Phillies @ STRA - Park
(12 - 14)

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA 2 Moore/Zack @ 3 MYAA Davis
9:30AM

Girls Softball - Middle School: 1 CBGF DeJesus @ 7 IMAA Sheppard
Cancelled!

Girls Softball K-1 (Tball): 4 STRA 1 Schmied @ 5 TAA Martin
11:00AM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 TAA Ostroff @ 4 STRA Tiver
(13 - 9)

TBD @ 9U Seneca War Eagles Green
Cancelled!

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
1:30PM

TSE: SJ Falcons @ Pine Barren Rebels
2:00PM

Seneca Travel Baseball: 13U Seneca War Eagles @ 13U Seneca War Eagles
5:00PM

Minors: IMAA - Cubs @ STRA - Hargrave
Cancelled!
2122
Practice: IMAA - Rangers
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM


Practice: 1 IMAA Cochran
Dingletown 2B
6:00-7:30 PM


Minors: IMAA - Cubs @ Pemberton Pirates
6:00PM

T-Ball: Pemberton Orioles @ STRA - Jones
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Boyer @ 6 MYAA Scherb
6:00PM

Majors: Pemberton Astros @ TAA - Coolidge
Cancelled!

Minors: TAA - Olson @ IMAA - Phillies
6:0000PM

Sluggers (Slugger 2): TAA - Ware @ STRA - Krueger
(2 - 2)

T-Ball: IMAA - Mariners @ IMAA - Marlins
Cancelled!

Minors: STRA - Park @ STRA - Mellon
Cancelled!

Rookies (Slugger 1): Pemberton Rockies @ IMAA - Angels
Cancelled!

T-Ball: TAA - Reese TB @ TAA - Dodaro
6:0000PM
23
Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
6:00-8:00 PM


Girls Softball K-1 (Tball): 4 STRA 1 Schmied @ 8 STRA 2 Moore/Zack
6:00PM

Rookies (Slugger 1): Pemberton Rockies @ STRA - Bauer
Cancelled!

Indian MillsTravel Softball: 8U Pinelands Pirettes @ 8U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 6 TAA Avery @ 3 STRA Gittinger
(10 - 11)

Girls Softball K-1 (Tball): 5 TAA Martin @ 2 MLAA Caputo
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 TAA Martin @ 3 STRA Dinuzzo
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 MLAA Ditzel @ 1 TAA Ostroff
(3 - 4)

Majors: TAA - Lee @ STRA - Klein
(10 - 11)

Majors: IMAA - Blue Jays @ Pemberton Astros
(13 - 3)

Minors: Pemberton Phillies @ IMAA - Phillies
6:3000PM
24
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 1 CBGF DeJesus @ 3 STRA Gittinger
(12 - 2)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 MYAA Scherb @ 2 MLAA Brown
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Cochran @ 8 CBGF Delgaldilli
(3 - 8)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Boyer @ 4 MYAA Smith
6:30PM

T-Ball: TAA - Rich @ TAA - Dodaro
6:0000PM

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ IMAA - Orioles
6:0000PM
25
Practice: IMAA - Rangers
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM


Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Girls Softball K-1 (Tball): 4 STRA 1 Schmied @ 7 MYAA Abrams
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MYAA Davis @ 1 MLAA Gaysek
6:00PM

Minors: STRA - Park @ Pemberton Phillies
Cancelled!

Minors: STRA - Mellon @ STRA - Hargrave
Cancelled!

Minors: IMAA - Phillies @ IMAA - Cubs
6:3000PM

Rookies (Slugger 1): IMAA - Angels @ Pemberton Rockies
Cancelled!
26
Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM


Girls Softball K-1 (Tball): 7 MYAA Abrams @ 1 MLAA Gaysek
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 STRA Tiver @ 3 MYAA Haltz
(2 - 8)

Majors: TAA - Lee @ Pemberton Astros
(6 - 10)

Minors: TAA - Olson @ Pemberton Pirates
6:0000PM

T-Ball: TAA - Roswell @ IMAA - Mariners
6:0000PM

T-Ball: TAA - Rich @ Pemberton Orioles
6:0000PM

Girls Softball - Middle School: 7 IMAA Sheppard @ 5 MYAA Koveloski
(11 - 12)
27
2829
Practice: IMAA - Rangers
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM

30
Practice: IMAA - Cubs
Crowell Batting Cages
5:45-7:45 PM


Rookies (Slugger 1): Pemberton Rockies @ STRA - Bauer
(12 - 7)

T-Ball: IMAA - Marlins @ IMAA - Mariners
6:00PM

Rookies (Slugger 1): IMAA - Angels @ Pemberton Mets
(4 - 1)

Girls Softball - Middle School: 5 MYAA Koveloski @ 2 TAA Dilks
(9 - 8)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA Smith @ 3 STRA Dinuzzo
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown @ 7 TAA Boyer
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 MYAA Sciarra @ 1 TAA Ostroff
(6 - 0)

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Caputo @ 4 STRA 1 Schmied
6:00PM

Minors: IMAA - Phillies @ IMAA - Cubs
Cancelled!

Majors: TAA - Coolidge @ STRA - Klein
(6 - 8)

Girls Softball - Middle School: 7 IMAA Sheppard @ 3 STRA Gittinger
Cancelled!

Minors: TAA - Olson @ STRA - Park
(7 - 9)

T-Ball: Pemberton Orioles @ TAA - Reese TB
(2 - 13)
31
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 9U Seneca War Eagles Green
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
5:30PM

Minors: TAA - Olson @ STRA - Hargrave
(9 - 7)

Rookies (Slugger 1): Pemberton Rockies @ Pemberton Mets
(15 - 11)

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 2 TAA Dilks @ 6 TAA Avery
(11 - 13)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 TAA Martin @ 6 MYAA Scherb
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 8 CBGF Delgaldilli @ 4 MYAA Smith
(5 - 4)

Majors: Pemberton Astros @ TAA - Coolidge
(10 - 8)

Minors: TAA - Reese @ Pemberton Pirates
(15 - 4)

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ IMAA - Marlins
6:0000PM

T-Ball: IMAA - Orioles @ TAA - Roswell
6:0000PM



June, 2017

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday




1
Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Minors: IMAA - Cubs @ STRA - Hargrave
(4 - 9)

T-Ball: STRA - Jones @ TAA - Reese TB
6:00PM

T-Ball: IMAA - Mariners @ STRA - Dinuzzo
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 3 STRA Gittinger @ 2 TAA Dilks
(13 - 19)

Girls Softball K-1 (Tball): 1 MLAA Gaysek @ 2 MLAA Caputo
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Boyer @ 1 IMAA Cochran
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MYAA Haltz @ 2 MYAA Sciarra
(10 - 2)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 TAA Ostroff @ 5 MLAA Ditzel
(4 - 5)

Minors: Pemberton Pirates @ IMAA - Phillies
(1 - 15)

Majors: IMAA - Blue Jays @ TAA - Lee
(14 - 12)

Majors: Pemberton Astros @ IMAA - Rangers
(13 - 14)

Minors: STRA - Park @ STRA - Mellon
(7 - 3)
2
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

Girls Softball K-1 (Tball): 6 TAA Burgess @ 8 STRA 2 Moore/Zack
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 8 CBGF Delgaldilli @ 6 MYAA Scherb
(4 - 2)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 STRA Dinuzzo @ 5 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 5 TAA Martin @ 3 MYAA Davis
6:30PM

T-Ball: TAA - Roswell @ IMAA - Marlins
6:0000PM

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
7:00PM

Pine Barren Rebels @ TBD
7:00PM
3
Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA Smith @ 7 TAA Boyer
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

Pine Barren Rebels @ TBD
10:00AM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 MYAA Sciarra @ 5 MLAA Ditzel
(7 - 1)

Girls Softball K-1 (Tball): 4 STRA 1 Schmied @ 6 TAA Burgess
11:00AM

11U Seneca War Eagles @ AC Hammerheads
11:00AM

Girls Softball - Middle School: 3 STRA Gittinger @ 4 MYAA DeMarco
(12 - 13)
4
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM
5
Practice: 9U Seneca War Eagles Green
Crowell Batting Cages
6:00-8:00 PM


Minors: Pemberton Pirates @ TAA - Olson
6:00PM

Rookies (Slugger 1): Pemberton Rockies @ IMAA - Angels
Cancelled!

Girls Softball - Middle School: 6 TAA Avery @ 4 MYAA DeMarco
(12 - 13)

Girls Softball - Middle School: 2 TAA Dilks @ 3 STRA Gittinger
(1 - 1)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 TAA Ostroff @ 2 MYAA Sciarra
Cancelled!

Minors: TAA - Reese @ STRA - Park
(5 - 15)
6
Minors: Pemberton Pirates @ IMAA - Cubs
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA 2 Moore/Zack @ 4 STRA 1 Schmied
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 8U Pinelands Pirettes @ 8U Pinelands Pirettes
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 5 MYAA Koveloski @ 7 IMAA Sheppard
(1 - 1)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 TAA Martin @ 7 TAA Boyer
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 MYAA Scherb @ 4 MYAA Smith
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 8 CBGF Delgaldilli @ 3 STRA Dinuzzo
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 STRA Tiver @ 5 MLAA Ditzel
(8 - 4)

Girls Softball K-1 (Tball): 6 TAA Burgess @ 3 MYAA Davis
6:00PM

Minors: IMAA - Phillies @ IMAA - Cubs
(9 - 6)

Girls Softball - Middle School: 4 MYAA DeMarco @ 3 STRA Gittinger
(1 - 1)

TSE: Pine Barren Rebels @ Medford Renegades
7:00PM
7
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Practice: 1 IMAA Cochran
Dingletown 2B
6:00-7:30 PM


Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM


Girls Softball K-1 (Tball): 7 MYAA Abrams @ 5 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 2 TAA Dilks @ 1 CBGF DeJesus
(10 - 11)
8
Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-8:00 PM


Rookies (Slugger 1): IMAA - Angels @ Pemberton Rockies
(5 - 8)

Girls Softball - Middle School: 4 MYAA DeMarco @ 1 CBGF DeJesus
(8 - 15)

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA 2 Moore/Zack @ 1 MLAA Gaysek
6:00PM
9
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown @ 4 MYAA Smith
6:00PM

Sluggers (Slugger 2): TAA - Murphy @ STRA - Krueger
Cancelled!

Girls Softball K-1 (Tball): 1 MLAA Gaysek @ 4 STRA 1 Schmied
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 STRA Dinuzzo @ 6 MYAA Scherb
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 MLAA Ditzel @ 3 MYAA Haltz
(1 - 7)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 MYAA Sciarra @ 4 STRA Tiver
(8 - 2)

Girls Softball - Middle School: 3 STRA Gittinger @ 7 IMAA Sheppard
(7 - 0)

Sluggers (Slugger 2): TAA - Murphy @ STRA - Krueger
(5 - 0)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Boyer @ 8 CBGF Delgaldilli
Cancelled!
10
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

Girls Softball K-1 (Tball): 7 MYAA Abrams @ 3 MYAA Davis
(1 - 1)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Cochran @ 5 TAA Martin
10:00AM

Pine Barren Rebels @ TBD
10:00AM

Girls Softball K-1 (Tball): 6 TAA Burgess @ 5 TAA Martin
11:00AM

Girls Softball - Middle School: 1 CBGF DeJesus @ 4 MYAA DeMarco
(20 - 6)

Pine Barren Rebels @ TBD
12:30PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MYAA Haltz @ 4 STRA Tiver
(5 - 3)
11
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
6:00AM
12
Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 STRA Tiver @ 1 TAA Ostroff
(10 - 5)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 MYAA Scherb @ 7 TAA Boyer
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown @ 8 CBGF Delgaldilli
(14 - 7)

Girls Softball - Middle School: 2 TAA Dilks @ 7 IMAA Sheppard
(5 - 8)
13
Practice: IMAA - Phillies
IM Baker Field-Minor
6:30-8:00 PM


Girls Softball - Middle School: 2 TAA Dilks @ 4 MYAA DeMarco
Cancelled!

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Caputo @ 3 MYAA Davis
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 TAA Martin @ 4 MYAA Smith
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MYAA Haltz @ 1 TAA Ostroff
(13 - 0)

SJ Elite @ 12U Seneca War Eagles Green
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 STRA Dinuzzo @ 1 IMAA Cochran
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 5 MYAA Koveloski @ 3 STRA Gittinger
(9 - 5)

Girls Softball - Middle School: 6 TAA Avery @ 7 IMAA Sheppard
(21 - 17)
14
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: Pine Barren Rebels
IMAA Wells Field
6:00-7:30 PM


Practice: 1 IMAA Cochran
Dingletown 2B
6:00-7:30 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-8:00 PM


Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 TAA Ostroff @ 2 MYAA Sciarra
(1 - 1)

Girls Softball - Middle School: 5 MYAA Koveloski @ 6 TAA Avery
(17 - 8)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 STRA Dinuzzo @ 4 MYAA Smith
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 8 CBGF Delgaldilli @ 7 TAA Boyer
(8 - 2)

Girls Softball - Middle School: 4 MYAA DeMarco @ 7 IMAA Sheppard
(10 - 17)
15
Practice: IMAA - Phillies
IM Baker Field-Minor
6:00-7:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 MYAA Scherb @ 5 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 2 TAA Dilks @ 5 MYAA Koveloski
(5 - 9)
16
Medford Renegades @ 12U Seneca War Eagles Green
6:00PM
17
Pine Barren Rebels @ TBD
6:00AM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
1:00PM
18
Pine Barren Rebels @ TBD
6:00AM
19
Practice: 9U Seneca War Eagles Green
Crowell Batting Cages
6:00-8:00 PM

2021
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-8:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM

22
Z Men's Softball League: Scoots @ Pic-a-lilli/Snyders
(0 - 6)

Z Men's Softball League: Outlaws @ RTW construction
(0 - 6)

Z Men's Softball League: Pinelands Electric @ Crane Electric
(6 - 4)

Z Men's Softball League: Wingnuts Automotive @ Jemco
(0 - 6)

TBD @ Pine Barren Rebels
7:00PM

Z Men's Softball League: Scoots @ Pic-a-lilli/Snyders
(6 - 0)

Z Men's Softball League: RTW construction @ Outlaws
(0 - 6)

Z Men's Softball League: Crane Electric @ Pinelands Electric
(13 - 12)

Z Men's Softball League: Jemco @ Wingnuts Automotive
(0 - 6)
23
: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM
24
Pine Barren Rebels @ TBD
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM
25
Pine Barren Rebels @ TBD
6:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM
262728
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:00-9:00 PM


Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM

29
Z Men's Softball League: Jemco @ Pinelands Electric
(1 - 8)

Z Men's Softball League: Crane Electric @ Outlaws
(6 - 0)

Z Men's Softball League: Wingnuts Automotive @ Scoots
(0 - 13)

Z Men's Softball League: RTW construction @ Pic-a-lilli/Snyders
(5 - 2)

TBD @ Pine Barren Rebels
7:00PM

Z Men's Softball League: Scoots @ Wingnuts Automotive
(17 - 3)

Z Men's Softball League: Pic-a-lilli/Snyders @ RTW construction
(7 - 2)

Z Men's Softball League: Pinelands Electric @ Jemco
(15 - 3)

Z Men's Softball League: Outlaws @ Crane Electric
(0 - 6)
30
TBD @ Pine Barren Rebels
7:00PM

July, 2017

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday






1
2345
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM

6
Z Men's Softball League: Scoots @ Crane Electric
(0 - 13)

Z Men's Softball League: Outlaws @ Wingnuts Automotive
(0 - 6)

Z Men's Softball League: Pinelands Electric @ Pic-a-lilli/Snyders
(16 - 9)

Z Men's Softball League: Jemco @ RTW construction
(9 - 18)

Z Men's Softball League: Crane Electric @ Scoots
(7 - 11)

Z Men's Softball League: Wingnuts Automotive @ Outlaws
(0 - 6)

Z Men's Softball League: Pic-a-lilli/Snyders @ Pinelands Electric
(4 - 11)

Z Men's Softball League: RTW construction @ Jemco
(13 - 2)
7
Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM


: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM
8
Practice: Tournament - Field Closed
IM Baker Field-Minor
7:00AM-6:00PM


: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM
9
Practice: Tournament - Field Closed
IM Baker Field-Minor
7:00AM-5:00PM


: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM

: Tournament - Field Closed @ Tournament - Field Closed
9:00AM
101112
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
6:00PM
13
Z Men's Softball League: RTW construction @ Crane Electric
(0 - 6)

Z Men's Softball League: Pic-a-lilli/Snyders @ Wingnuts Automotive
(5 - 5)

Z Men's Softball League: Outlaws @ Pinelands Electric
(18 - 18)

Z Men's Softball League: Scoots @ Jemco
(7 - 9)

Z Men's Softball League: Jemco @ Scoots
(10 - 17)

Z Men's Softball League: Crane Electric @ RTW construction
(6 - 0)

Z Men's Softball League: Wingnuts Automotive @ Pic-a-lilli/Snyders
(11 - 6)

Z Men's Softball League: Pinelands Electric @ Outlaws
(10 - 5)
1415
16171819
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
7:00-9:00 PM

20
Z Men's Softball League: Wingnuts Automotive @ RTW construction
(11 - 15)

Z Men's Softball League: Jemco @ Outlaws
(10 - 8)

Z Men's Softball League: Pinelands Electric @ Scoots
(16 - 1)

Z Men's Softball League: Crane Electric @ Pic-a-lilli/Snyders
(13 - 3)

Z Men's Softball League: RTW construction @ Wingnuts Automotive
(19 - 18)

Z Men's Softball League: Outlaws @ Jemco
(7 - 8)

Z Men's Softball League: Pic-a-lilli/Snyders @ Crane Electric
(0 - 7)

Z Men's Softball League: Scoots @ Pinelands Electric
(6 - 18)
21
Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM

22
Practice: Tournament - Field Closed
Dingletown 2C
8:00AM-7:00PM


Practice: Tournament - Field Closed
Dingletown 2B
8:00AM-7:00PM


Practice: Tournament - Field Closed
Dingletown 2A - CARP
8:00AM-7:00PM

23
Practice: Tournament - Field Closed
Dingletown 2A - CARP
8:00AM-7:00PM


Practice: Tournament - Field Closed
Dingletown 2B
8:00AM-7:00PM


Practice: Tournament - Field Closed
Dingletown 2C
8:00AM-7:00PM

242526
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-9:00 PM


Pinelands Pirettes Tryouts
6:00-9:00 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles Green @ 12U Seneca War Eagles Green
6:00PM
27
Z Men's Softball League: Crane Electric @ Wingnuts Automotive
(12 - 3)

Z Men's Softball League: RTW construction @ Pinelands Electric
(7 - 7)

Z Men's Softball League: Outlaws @ Scoots
(20 - 30)

Z Men's Softball League: Wingnuts Automotive @ Crane Electric
(8 - 20)

Z Men's Softball League: Pinelands Electric @ RTW construction
(13 - 1)

Z Men's Softball League: Scoots @ Outlaws
(10 - 12)

Z Men's Softball League: Pic-a-lilli/Snyders @ Jemco
(14 - 11)

Z Men's Softball League: Jemco @ Pic-a-lilli/Snyders
(3 - 4)
28
Practice: 12U Seneca War Eagles Green
IM Foster Field-Majo
5:30-7:30 PM

29
3031











Home | News | Schedules | Standings | Information | Links | Site Map | IMAA Store | 

© 2017 LeaguePro, Inc. All rights reserved.
This site created by LeaguePro Inc.


Sponsors