IMAA Baseball/Softball
Player Login
Contact Information:
P.O. Box 2215
Shamong, NJ 08088
Email: info@imaabaseball.org
 
 
 
 
Home
News
Schedules
Standings
Information
Links
Site Map
IMAA Store

Jump to your team's page:


Schedules


Field: Calendar View | List View
<<< December 2017 - March 2018 August 2018 - November 2018 >>>

April, 2018

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
12
Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:30-7:30 PM


Practice: IMAA - Tigers
IMAA T-Ball Field
6:00-7:00 PM

3
Practice: IMAA - Blue Jays
IMAA T-Ball Field
6:00-6:45 PM

Cancelled!

Practice: IMAA - White sox
IM Baker Field-Minor
6:30-8:00 PM

4
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
5:00-7:00 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:00-7:00 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
Crowell Batting Cage Side A
5:30-7:00 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
Crowell Batting Cage Side B
5:30-7:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: IMAA - Astros
IMAA T-Ball Field
6:00-7:00 PM

Cancelled!
5
Practice: IMAA - Blue Jays
IMAA T-Ball Field
5:30-6:15 PM


Practice: IMAA - Cubs
IMAA T-Ball Field
6:30-7:15 PM


Practice: IMAA - White sox
IM Baker Field-Minor
6:30-8:00 PM

6
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:30PM
7
Practice: 11U Seneca War Eagles
Crowell Batting Cage Side A
2:00-4:30 PM


Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
2:00-7:00 PM


Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
2:00-4:30 PM


Practice: 11U Seneca War Eagles
Crowell Batting Cage Side B
2:00-4:30 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
2:30-4:30 PM


Seneca Travel Baseball: 9U Seneca War Wagles @ 9U Seneca War Wagles
2:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:00PM
8
Practice: STRA - Jones
STRA Rookie/Slugger
10:00-11:00 AM


Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:30-7:30 PM


Seneca Travel Baseball: 8U Seneca War Eagles @ 8U Seneca War Eagles
10:00AM

Seneca Travel Baseball: 11U Seneca War Eagles @ 11U Seneca War Eagles
10:00AM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
12:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
2:00PM
9
Practice: IMAA - Phillies
IM Foster Field-Majo
6:00-8:00 PM


Practice: IMAA - Pirates
IMAA Luc's Field -Sl
6:15-7:30 PM


Practice: IMAA - Cubs
IMAA T-Ball Field
6:30-7:15 PM

10
Practice: IMAA - Angels
IMAA Old Carp Field
5:30-7:00 PM


Practice: IMAA - Blue Jays
IMAA T-Ball Field
6:00-6:45 PM


Practice: IMAA - Pirates
IMAA Luc's Field -Sl
6:15-7:45 PM


Practice: IMAA - White sox
IM Baker Field-Minor
6:30-8:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 STRA DiNuzzo @ 7 TAA Burgess
(9 - 13)
11
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:00-7:00 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
5:00-7:00 PM


Practice: TAA-Orioles
TAA - T-Ball
5:30-7:00 PM


Practice: 2 IMAA Everett
Dingletown 2B
5:30-7:00 PM


Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:45-8:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Practice: 1 IMAA Heller
Dingletown 2C Outfie
6:00-7:30 PM


Practice: STRA - Jones
STRA Rookie/Slugger
6:00-7:00 PM


Practice: IMAA - Tigers
IMAA T-Ball Field
6:00-7:00 PM


Practice: TAA - Black
TAA Major
6:00-7:30 PM


Girls Softball - Middle School: 3 TAA Avery @ 2 TAA Vaughn
(5 - 8)

Girls Softball K-1 (Tball): 10 TAA Hale @ 2 MLAA Donnelly
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:00PM
12
Practice: 2 IMAA Everett
Dingletown 2B
5:30-7:00 PM


Practice: IMAA - Angels
IMAA Old Carp Field
5:30-7:00 PM


Practice: IMAA - Phillies
IM Foster Field-Majo
6:00-8:00 PM


Practice: STRA - Jones
STRA Rookie/Slugger
6:00-7:00 PM


Practice: TAA - Black
TAA Major
6:00-7:30 PM


Practice: IMAA - Red Sox
IM Baker Field-Minor
6:00-7:30 PM


Practice: IMAA - Cubs
IMAA T-Ball Field
6:30-7:15 PM


Practice: IMAA - White sox
IM Baker Field-Minor
7:30-8:30 PM


Indian MillsTravel Softball: 12U Pinelands Pirettes @ 12U Pinelands Pirettes
7:00PM
13
Practice: IMAA - Tigers
IMAA T-Ball Field
6:00-7:00 PM


Practice: 1 IMAA Heller
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Practice: IMAA - Pirates
IMAA Luc's Field -Sl
6:00-7:15 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


Practice: IMAA HS
Dingletown 2A - Outf
7:30-9:00 PM


Girls Softball - Middle School: 2 TAA Vaughn @ 3 TAA Avery
(5 - 6)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown-Gaysek @ 5 STRA DiNuzzo
(9 - 13)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 CBGF Delgaldo @ 5 STRA Moneypenny
(7 - 13)
14
Practice: STRA - Jones
STRA Rookie/Slugger
10:00-11:00 AM


Practice: IMAA - Red Sox
IM Baker Field-Minor
10:00AM-12:00PM


Practice: IMAA - Pirates
IMAA Luc's Field -Sl
11:00AM-12:15PM


Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
2:00-7:30 PM


Practice: TAA - Black
TAA Major
11:30-1:00 PM


Baseball/Softball Opening Day
10:00AM-12:00PM


Minors: TAA - Phillies @ TAA - Dodgers
(8 - 13)

Girls Softball K-1 (Tball): 7 STRA Worrell @ 8 STRA Moore
11:00AM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
12:00PM

Seneca Travel Baseball: 9U Seneca War Wagles @ 9U Seneca War Wagles
2:30PM

Girls Softball K-1 (Tball): 4 MYAA Smith @ 5 MYAA
3:15PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Heller @ 3 MYAA Finley
3:30PM

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Donnelly @ 3 MLAA Caputo
6:00PM
15
Practice: TAA-Orioles
TAA - T-Ball
3:00-4:30 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
10:00-1:00 PM


Seneca Travel Baseball: 9U Seneca War Wagles @ 9U Seneca War Wagles
10:00AM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
12:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
12:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
2:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
2:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
2:00PM

Seneca Travel Baseball: Away Team @ 10U Seneca War Eagles
2:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
4:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:00PM
16
Practice: IMAA - Angels
IMAA Old Carp Field
5:30-7:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Girls Softball - Middle School: 3 TAA Avery @ 2 TAA Vaughn
(15 - 7)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown-Gaysek @ 4 MYAA
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 STRA DiNuzzo @ 3 MYAA Finley
(4 - 9)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 MYAA Heitz @ 3 MLAA Ditzel
(2 - 6)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 IMAA Everett @ 1 CBGF Delgaldo
Cancelled!

Majors: IMAA - Phillies @ STRA - Klein
(7 - 5)
17
Practice: IMAA - Angels
IMAA Old Carp Field
5:30-7:00 PM


Practice: IMAA - Red Sox
IM Baker Field-Minor
6:00-7:30 PM


Practice: IMAA - Blue Jays
IMAA T-Ball Field
6:00-6:45 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Heller @ 2 MLAA Brown-Gaysek
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 IMAA Everett @ 5 STRA Moneypenny
(2 - 7)

Rookies (Slugger 1): IMAA - Pirates @ TAA - Yankees
(6 - 6)

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MLAA Caputo @ 7 STRA Worrell
6:00PM

Majors: TAA - Black @ TAA - Blue
(3 - 15)
18
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:45-8:00 PM


Practice: 11U Seneca War Eagles
Crowell Batting Cage Side A
6:00-8:00 PM


Practice: 11U Seneca War Eagles
Crowell Batting Cage Side B
6:00-8:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Seneca Travel Baseball: 9U Seneca War Wagles @ 9U Seneca War Wagles
5:00PM

Seneca Travel Baseball: 8U Seneca War Eagles @ 8U Seneca War Eagles
5:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA @ 6 TAA Martin
(5 - 14)

Girls Softball K-1 (Tball): 10 TAA Hale @ 9 TAA Reese
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 1 IMAA Babbitt @ 4 MYAA Smith
6:00PM

T-Ball: TAA-Phillies @ STRA - Greif
6:00PM

T-Ball: IMAA - Cubs @ TAA-Orioles
6:00PM

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ IMAA - Blue Jays
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Donnelly @ 5 MYAA
6:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:30PM

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
7:00PM
19
Practice: IMAA - Angels
IMAA Old Carp Field
5:30-7:00 PM


Practice: IMAA HS
Dingletown 2A - CARP
6:30-8:30 PM

Cancelled!

T-Ball: IMAA - Cubs @ IMAA - Tigers
6:00PM

Minors: IMAA - White sox @ IMAA - Red Sox
(10 - 5)

Sluggers (Slugger 2): STRA - Cassel @ TAA -Phillies
6:0000PM

Majors: IMAA - Phillies @ STRA - Klein
(0 - 10)
20
Practice: 2 IMAA Everett
Dingletown 2C
5:30-7:00 PM


Practice: IMAA - Tigers
IMAA T-Ball Field
6:00-7:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


Practice: TAA - Black
TAA Major
6:00-7:30 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Burgess @ 1 IMAA Heller
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MLAA Ditzel @ 5 STRA Moneypenny
(5 - 3)

Girls Softball K-1 (Tball): 4 MYAA Smith @ 8 STRA Moore
6:00PM

Rookies (Slugger 1): TAA - Yankees @ TAA Phillies
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 3 TAA Avery @ 1 MYAA Koveloski
(14 - 11)

Sluggers (Slugger 2): TAA -Phillies @ IMAA - Angels
(8 - 6)
21
Practice: Tournament
Dingletown 2B
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
7:00AM-9:00PM


Blue Chip on Softball Fields
7:00AM-7:00PM


T-Ball: STRA - Park @ TAA - Astros
9:00AM

T-Ball: TAA - Rangers @ IMAA - Astros
9:00AM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 TAA Martin @ 7 TAA Burgess
10:00AM

T-Ball: TAA-Orioles @ TAA-Phillies
(0 - 0)

Seneca Travel Baseball: 11U Seneca War Eagles @ 11U Seneca War Eagles
3:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 9 TAA Reese @ 6 STRA Zack
6:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:30PM

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Angels @ STRA - Cassel
(13 - 9)
22
Practice: Tournament
Dingletown 2C
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
7:00AM-9:00PM


Blue Chip on Softball Fields
7:00AM-7:00PM


Seneca Travel Baseball: 11U Seneca War Eagles @ 11U Seneca War Eagles
5:00PM
23
Practice: 10U Seneca War Eagles
American Legion - Pemberton
6:15-7:45 PM


Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MLAA Ditzel @ 6 TAA Kemps
(8 - 1)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown-Gaysek @ 7 TAA Burgess
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA @ 6 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 CBGF Delgaldo @ 4 MYAA Heitz
(0 - 7)

Rookies (Slugger 1): STRA - Jones @ TAA - Yankees
(8 - 8)

T-Ball: IMAA - Tigers @ STRA - Park
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MLAA Caputo @ 9 TAA Reese
6:00PM

Minors: TAA - Phillies @ IMAA - Red Sox
(5 - 6)

Minors: TAA - Dodgers @ STRA - Hargrave
(5 - 3)

Majors: TAA - Black @ IMAA - Phillies
(2 - 12)

Majors: STRA - Klein @ TAA - Blue
(9 - 2)

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
7:30PM
24
Practice: IMAA - Blue Jays
IMAA T-Ball Field
6:00-6:45 PM


Practice: IMAA HS
Dingletown 2A - CARP
6:30-8:30 PM


Girls Softball K-1 (Tball): 6 STRA Zack @ 1 IMAA Babbitt
6:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:00PM

Minors: STRA - Hargrave @ TAA - Phillies
(11 - 11)

Rookies (Slugger 1): STRA - Jones @ IMAA - Pirates
(10 - 10)

T-Ball: STRA - Greif @ TAA - Rangers
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA Moore @ 3 MLAA Caputo
6:00PM

Minors: IMAA - Red Sox @ IMAA - White sox
(13 - 6)

Sluggers (Slugger 2): STRA - Cassel @ IMAA - Angels
(1 - 4)
25
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
5:00-7:00 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:00-7:00 PM


Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:45-8:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - Outf
6:00-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: IMAA HS
Crowell Batting Cage Side A
6:30-7:30 PM


Practice: IMAA HS
Dingletown 2A - Outf
7:30-8:30 PM


Girls Softball - Middle School: 2 TAA Vaughn @ 1 MYAA Koveloski
Cancelled!

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA @ 1 IMAA Heller
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 10 TAA Hale @ 3 MLAA Caputo
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Donnelly @ 1 IMAA Babbitt
Cancelled!

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ STRA - Greif
6:00PM

T-Ball: TAA - Rangers @ TAA-Orioles
(0 - 0)

Minors: STRA - Hargrave @ IMAA - White sox
Cancelled!

Majors: TAA - Blue @ TAA - Black
(12 - 11)
26
Practice: TAA - Black
TAA Major
6:00-7:30 PM


Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 IMAA Everett @ 3 MLAA Ditzel
(0 - 6)

Girls Softball K-1 (Tball): 7 STRA Worrell @ 1 IMAA Babbitt
6:00PM

Minors: IMAA - Red Sox @ TAA - Dodgers
(5 - 5)

T-Ball: IMAA - Astros @ TAA-Phillies
6:00PM

Rookies (Slugger 1): TAA - Yankees @ IMAA - Pirates
(4 - 5)

T-Ball: STRA - Park @ IMAA - Cubs
6:00PM

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Angels @ TAA -Phillies
(8 - 1)

Majors: STRA - Klein @ IMAA - Phillies
(10 - 9)

Indian MillsTravel Softball: 12U Pinelands Pirettes @ 12U Pinelands Pirettes
7:00PM
27
Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
7:00AM-9:00PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


SWE Tournament - ALL Fields
6:00-9:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Heller @ 5 STRA DiNuzzo
(3 - 9)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 MYAA Finley @ 7 TAA Burgess
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 9 TAA Reese @ 4 MYAA Smith
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 5 MYAA @ 6 STRA Zack
6:00PM

T-Ball: TAA - Rangers @ IMAA - Tigers
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 5 MYAA @ 8 STRA Moore
7:00PM
28
Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
7:00AM-9:00PM


SWE Tournament - ALL Fields
6:00AM-9:00PM

29
Practice: Tournament
IMAA Wells Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
7:00AM-9:00PM


SWE Tournament - ALL Fields
6:00AM-9:00PM

30
Girls Softball - 4th/5th Grade: 6 TAA Kemps @ 4 MYAA Heitz
(6 - 7)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 TAA Martin @ 3 MYAA Finley
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Burgess @ 4 MYAA
6:00PM

Minors: TAA - Phillies @ TAA - Dodgers
(6 - 13)

Rookies (Slugger 1): TAA Phillies @ TAA - Yankees
6:00PM

T-Ball: IMAA - Blue Jays @ IMAA - Astros
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 STRA Moneypenny @ 2 IMAA Everett
(12 - 1)

Minors: STRA - Hargrave @ IMAA - Red Sox
(6 - 8)

Girls Softball - Middle School: 3 TAA Avery @ 1 MYAA Koveloski
(10 - 11)

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Angels @ STRA - Cassel
(5 - 4)

Majors: TAA - Black @ STRA - Klein
(0 - 12)

Majors: IMAA - Phillies @ TAA - Blue
(18 - 4)





May, 2018

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday


1
Practice: 2 IMAA Everett
Dingletown 2A - CARP
5:30-7:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Burgess @ 5 STRA DiNuzzo
(13 - 7)

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA Moore @ 7 STRA Worrell
6:00PM

Minors: IMAA - White sox @ TAA - Phillies
(15 - 3)

T-Ball: TAA - Astros @ TAA - Rangers
6:00PM

Majors: IMAA - Phillies @ TAA - Blue
(18 - 8)
2
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:00-7:00 PM


Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:45-8:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-7:30 PM


Seneca Travel Baseball: 8U Seneca War Eagles @ 8U Seneca War Eagles
5:00PM

Girls Softball - Middle School: 2 TAA Vaughn @ 3 TAA Avery
(15 - 10)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA @ 3 MYAA Finley
6:00PM

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ STRA - Park
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 MYAA Heitz @ 1 CBGF Delgaldo
(7 - 2)

Girls Softball K-1 (Tball): 4 MYAA Smith @ 3 MLAA Caputo
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 1 IMAA Babbitt @ 9 TAA Reese
6:00PM

Rookies (Slugger 1): IMAA - Pirates @ TAA Phillies
(3 - 0)

T-Ball: IMAA - Cubs @ TAA-Phillies
6:00PM

T-Ball: STRA - Greif @ IMAA - Blue Jays
6:00PM

Majors: STRA - Klein @ TAA - Black
(16 - 5)
3
Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 STRA DiNuzzo @ 1 IMAA Heller
(9 - 7)

Girls Softball K-1 (Tball): 5 MYAA @ 3 MLAA Caputo
6:00PM

Rookies (Slugger 1): IMAA - Pirates @ STRA - Jones
(10 - 12)

T-Ball: IMAA - Blue Jays @ TAA-Orioles
6:00PM

Majors: IMAA - Phillies @ TAA - Black
(21 - 1)

Indian MillsTravel Softball: 12U Pinelands Pirettes @ 12U Pinelands Pirettes
7:00PM
4
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-7:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


Girls Softball - Middle School: 1 MYAA Koveloski @ 2 TAA Vaughn
(3 - 8)

Girls Softball K-1 (Tball): 7 STRA Worrell @ 4 MYAA Smith
6:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:00PM

Rookies (Slugger 1): IMAA - Pirates @ TAA - Yankees
(5 - 7)

T-Ball: TAA - Astros @ IMAA - Cubs
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Donnelly @ 6 STRA Zack
6:00PM

Minors: STRA - Hargrave @ IMAA - White sox
(11 - 12)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 6 TAA Kemps @ 5 STRA Moneypenny
(7 - 8)

Sluggers (Slugger 2): TAA -Phillies @ IMAA - Angels
6:0000PM

Girls Softball - High School: IMAA HS @ IMAA HS
Cancelled!
5
Practice: IMAA - Tigers
IMAA T-Ball Field
11:00AM-12:00PM


Home Double Header
2:00-6:30 PM


Rookies (Slugger 1): STRA - Jones @ TAA Phillies
9:00AM

T-Ball: IMAA - Astros @ STRA - Greif
9:00AM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 TAA Martin @ 1 IMAA Heller
Cancelled!

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 IMAA Everett @ 6 TAA Kemps
(11 - 10)

Girls Softball K-1 (Tball): 5 MYAA @ 9 TAA Reese
10:00AM

T-Ball: TAA-Orioles @ STRA - Dinuzzo
(0 - 0)

T-Ball: TAA - Astros @ IMAA - Blue Jays
10:00AM

Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
2:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:00PM

Sluggers (Slugger 2): TAA -Phillies @ STRA - Cassel
9:0000AM

Girls Softball - High School: IMAA HS @ IMAA HS
7:30PM
6
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:30-7:30 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:00PM
7
Practice: IMAA - Pirates
IMAA Luc's Field -Sl
6:15-7:30 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 STRA DiNuzzo @ 2 MLAA Brown-Gaysek
(6 - 2)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 MYAA Finley @ 6 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 STRA Moneypenny @ 1 CBGF Delgaldo
(11 - 1)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MLAA Ditzel @ 4 MYAA Heitz
(4 - 4)

Rookies (Slugger 1): TAA - Yankees @ STRA - Jones
6:00PM

T-Ball: IMAA - Tigers @ TAA-Phillies
6:00PM

T-Ball: TAA-Orioles @ IMAA - Astros
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 7 STRA Worrell @ 2 MLAA Donnelly
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:30PM

Minors: IMAA - White sox @ IMAA - Red Sox
(7 - 13)

Minors: TAA - Phillies @ STRA - Hargrave
(10 - 4)

Majors: TAA - Black @ TAA - Blue
(3 - 13)
8
Practice: IMAA - Blue Jays
IMAA T-Ball Field
6:00-7:00 PM


Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 MYAA Heitz @ 5 STRA Moneypenny
(7 - 2)

Girls Softball - Middle School: 2 TAA Vaughn @ 1 MYAA Koveloski
(14 - 15)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown-Gaysek @ 6 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 1 IMAA Babbitt @ 8 STRA Moore
6:00PM

Minors: TAA - Dodgers @ TAA - Phillies
(11 - 7)

T-Ball: STRA - Park @ TAA - Rangers
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MLAA Caputo @ 6 STRA Zack
6:00PM

Sluggers (Slugger 2): STRA - Cassel @ IMAA - Angels
(1 - 5)

Majors: TAA - Blue @ IMAA - Phillies
(13 - 15)
9
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:00-7:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Seneca Travel Baseball: 8U Seneca War Eagles @ 8U Seneca War Eagles
5:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Heller @ 4 MYAA
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 MYAA Finley @ 2 MLAA Brown-Gaysek
6:00PM

Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 6 TAA Kemps @ 2 IMAA Everett
(13 - 3)

Girls Softball K-1 (Tball): 4 MYAA Smith @ 10 TAA Hale
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 1 IMAA Babbitt @ 2 MLAA Donnelly
6:00PM

Rookies (Slugger 1): STRA - Jones @ TAA - Yankees
6:00PM

T-Ball: STRA - Greif @ TAA-Orioles
(0 - 0)

T-Ball: IMAA - Blue Jays @ IMAA - Tigers
6:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:30PM

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
7:00PM
10
Practice: 2 IMAA Everett
Dingletown 2B
5:30-7:00 PM


Girls Softball - Middle School: 2 TAA Vaughn @ 1 MYAA Koveloski
(10 - 10)

Rookies (Slugger 1): TAA Phillies @ IMAA - Pirates
(0 - 1)

T-Ball: IMAA - Astros @ STRA - Park
6:00PM

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ TAA - Astros
6:00PM

Minors: IMAA - White sox @ STRA - Hargrave
(14 - 6)

Majors: TAA - Blue @ IMAA - Phillies
(6 - 11)

Sluggers (Slugger 2): STRA - Cassel @ TAA -Phillies
6:0000PM

Majors: STRA - Klein @ TAA - Black
(20 - 11)

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
10:00PM
11
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-7:30 PM


Home Game Vs. Jersey State Bombers
6:30-9:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 STRA DiNuzzo @ 6 TAA Martin
(6 - 2)

Girls Softball K-1 (Tball): 6 STRA Zack @ 5 MYAA
6:00PM

Minors: STRA - Hargrave @ TAA - Dodgers
(8 - 7)

Rookies (Slugger 1): TAA - Yankees @ IMAA - Pirates
(9 - 3)

Minors: TAA - Phillies @ IMAA - White sox
(13 - 1)

Girls Softball - High School: IMAA HS @ IMAA HS
7:30PM
12
Home Double Header vs Hamilton A's
2:00-7:00 PM


Minors: IMAA - Red Sox @ STRA - Hargrave
(12 - 4)

Rookies (Slugger 1): TAA Phillies @ STRA - Jones
9:00AM

T-Ball: IMAA - Tigers @ STRA - Dinuzzo
10:00AM

T-Ball: STRA - Park @ IMAA - Blue Jays
10:00AM

Girls Softball K-1 (Tball): 9 TAA Reese @ 7 STRA Worrell
11:00AM

T-Ball: TAA - Rangers @ IMAA - Cubs
11:00AM

Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
2:00PM

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
5:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:00PM

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Angels @ TAA -Phillies
9:0000AM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Burgess @ 3 MYAA Finley
10:00PM
13
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:30-7:30 PM


Seneca Travel Baseball: 9U Seneca War Wagles @ 9U Seneca War Wagles
12:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
12:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
2:00PM
14
Practice: TAA - Black
TAA Major
5:45-7:30 PM


Practice: 10U Seneca War Eagles
American Legion - Pemberton
6:15-7:30 PM


Girls Softball - Middle School: 3 TAA Avery @ 1 MYAA Koveloski
(11 - 14)

Tournament: Tournament @ Tournament
6:00PM

Tournament: Tournament @ Tournament
6:00PM

Rookies (Slugger 1): STRA - Jones @ IMAA - Pirates
(6 - 5)

Rookies (Slugger 1): TAA Phillies @ TAA - Yankees
6:00PM

T-Ball: IMAA - Tigers @ IMAA - Astros
6:00PM

Minors: TAA - Phillies @ IMAA - Red Sox
(14 - 2)

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Angels @ STRA - Cassel
(7 - 4)
15
Practice: IMAA - Pirates
IMAA Luc's Field -Sl
6:15-7:30 PM


Practice: IMAA HS
Dingletown 2B
7:00-8:30 PM


Sluggers (Slugger 2): STRA - Cassel @ IMAA - Angels
Cancelled!

T-Ball: TAA-Phillies @ IMAA - Blue Jays
Cancelled!

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 CBGF Delgaldo @ 2 IMAA Everett
Cancelled!

Majors: STRA - Klein @ IMAA - Phillies
6:3000PM
16
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: IMAA - Blue Jays
IMAA T-Ball Field
5:30-6:15 PM

Cancelled!

Practice: 9U Seneca War Wagles
Crowell Batting Cage Side A
6:00-8:00 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
Crowell Batting Cage Side B
6:00-8:00 PM


Home Game
6:00-8:30 PM


Seneca Travel Baseball: 8U Seneca War Eagles @ 8U Seneca War Eagles
5:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 STRA Moneypenny @ 4 MYAA Heitz
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 CBGF Delgaldo @ 6 TAA Kemps
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA Moore @ 9 TAA Reese
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 6 STRA Zack @ 10 TAA Hale
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 6 STRA Zack @ 7 STRA Worrell
6:00PM

Rookies (Slugger 1): STRA - Jones @ TAA Phillies
Cancelled!

T-Ball: TAA - Astros @ STRA - Greif
6:00PM

T-Ball: IMAA - Tigers @ TAA-Orioles
Cancelled!

Girls Softball K-1 (Tball): 4 MYAA Smith @ 2 MLAA Donnelly
6:00PM

Seneca Travel Baseball: 9U Seneca War Wagles @ 9U Seneca War Wagles
6:00PM

Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
6:00PM
17
Practice: IMAA HS
Crowell Batting Cage Side A
7:00-8:30 PM


Practice: IMAA HS
Crowell Batting Cage Side B
7:00-8:30 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Burgess @ 2 MLAA Brown-Gaysek
6:00PM

Minors: TAA - Phillies @ IMAA - White sox
(1 - 1)

T-Ball: TAA-Orioles @ STRA - Park
Cancelled!

Sluggers (Slugger 2): TAA -Phillies @ STRA - Cassel
6:0000PM

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
7:30PM
18
Practice: TAA - Black
TAA Major
6:00-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Heller @ 6 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA @ 2 MLAA Brown-Gaysek
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 IMAA Everett @ 4 MYAA Heitz
Cancelled!

Girls Softball K-1 (Tball): 7 STRA Worrell @ 5 MYAA
6:00PM

Minors: IMAA - Red Sox @ TAA - Dodgers
(14 - 4)

T-Ball: STRA - Greif @ IMAA - Tigers
Cancelled!

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
7:00PM

Sluggers (Slugger 2): TAA -Phillies @ IMAA - Angels
Cancelled!

Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
7:00PM
19
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
2:00-7:00 PM


T-Ball: STRA - Park @ STRA - Greif
9:00AM

T-Ball: TAA-Orioles @ TAA - Astros
Cancelled!

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MLAA Ditzel @ 2 IMAA Everett
Cancelled!

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA Moore @ 10 TAA Hale
10:00AM

Rookies (Slugger 1): TAA Phillies @ STRA - Jones
Cancelled!

T-Ball: TAA-Phillies @ TAA - Rangers
11:00AM

Sluggers (Slugger 2): STRA - Cassel @ TAA -Phillies
9:0000AM
20
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
5:30-7:30 PM


Home Game vs Philly Shock
3:00-5:30 PM


Seneca Travel Baseball: 9U Seneca War Wagles @ 9U Seneca War Wagles
10:00AM

Seneca Travel Baseball: Away Team @ 8U Seneca War Eagles
1:00PM

Seneca Travel Baseball: 11U Seneca War Eagles @ 11U Seneca War Eagles
1:00PM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
2:30PM

Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
3:00PM

Seneca Travel Baseball: 8U Seneca War Eagles @ 8U Seneca War Eagles
9:00PM
21
Practice: 11U Seneca War Eagles
Crowell Batting Cage Side B
6:00-8:00 PM


Practice: 11U Seneca War Eagles
Crowell Batting Cage Side A
6:00-8:00 PM


Seneca Travel Baseball: Away Team @ 8U Seneca War Eagles
12:00PM

Girls Softball - Middle School: 2 TAA Vaughn @ 3 TAA Avery
(15 - 8)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 TAA Martin @ 2 MLAA Brown-Gaysek
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 5 STRA DiNuzzo @ 4 MYAA
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 6 TAA Kemps @ 1 CBGF Delgaldo
(13 - 4)

Girls Softball K-1 (Tball): 6 STRA Zack @ 4 MYAA Smith
6:00PM

Minors: IMAA - White sox @ TAA - Dodgers
(16 - 11)

Rookies (Slugger 1): TAA Phillies @ IMAA - Pirates
6:00PM

T-Ball: IMAA - Cubs @ IMAA - Astros
6:00PM

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ STRA - Park
6:00PM

Minors: IMAA - Red Sox @ STRA - Hargrave
(8 - 8)

Majors: STRA - Klein @ TAA - Blue
(13 - 7)

Sluggers (Slugger 2): TAA -Phillies @ STRA - Cassel
6:0000PM
22
Practice: IMAA - Pirates
IMAA Luc's Field -Sl
6:15-7:30 PM

Cancelled!

Practice: 14U Pinelands Pirettes
IMAA Wells Field
7:00-8:15 PM


Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 STRA Moneypenny @ 4 MYAA Heitz
6:00PM

Rookies (Slugger 1): IMAA - Pirates @ STRA - Jones
Cancelled!

T-Ball: IMAA - Blue Jays @ TAA - Rangers
6:00PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:30PM

Minors: TAA - Dodgers @ IMAA - Red Sox
Cancelled!

Sluggers (Slugger 2): IMAA - Angels @ TAA -Phillies
(7 - 2)
23
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:00-7:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Home Game Vs. Hawks Baseball
6:30-9:00 PM


Seneca Travel Baseball: 8U Seneca War Eagles @ 8U Seneca War Eagles
5:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 MYAA Heitz @ 6 TAA Kemps
(4 - 5)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 1 IMAA Heller @ 7 TAA Burgess
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 MYAA Finley @ 4 MYAA
6:00PM

T-Ball: IMAA - Tigers @ IMAA - Cubs
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 1 IMAA Babbitt @ 10 TAA Hale
6:00PM

Rookies (Slugger 1): TAA - Yankees @ TAA Phillies
6:00PM

T-Ball: IMAA - Astros @ STRA - Dinuzzo
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 STRA Moneypenny @ 3 MLAA Ditzel
(4 - 5)

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MLAA Caputo @ 4 MYAA Smith
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Donnelly @ 9 TAA Reese
6:00PM

T-Ball: IMAA - Blue Jays @ TAA-Phillies
6:15PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 CBGF Delgaldo @ 2 IMAA Everett
(5 - 7)

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:30PM

Minors: TAA - Dodgers @ STRA - Hargrave
(9 - 6)

Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
6:30PM

Girls Softball - High School: IMAA HS @ IMAA HS
Cancelled!
24
Practice: IMAA - Blue Jays
IMAA T-Ball Field
5:30-6:15 PM


Practice: TAA - Black
TAA Major
6:00-7:30 PM


Girls Softball K-1 (Tball): 2 MLAA Donnelly @ 1 IMAA Babbitt
6:00PM

Sluggers (Slugger 2): STRA - Cassel @ IMAA - Angels
(2 - 5)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 3 MLAA Ditzel @ 1 CBGF Delgaldo
(12 - 1)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 4 MYAA Heitz @ 2 IMAA Everett
(12 - 3)

Minors: IMAA - White sox @ TAA - Dodgers
(11 - 7)

Rookies (Slugger 1): TAA - Yankees @ STRA - Jones
6:00PM

Rookies (Slugger 1): IMAA - Pirates @ TAA Phillies
(5 - 1)

T-Ball: TAA-Phillies @ STRA - Park
6:00PM

Majors: TAA - Black @ IMAA - Phillies
Cancelled!

Majors: TAA - Blue @ STRA - Klein
(5 - 5)

Indian MillsTravel Softball: 12U Pinelands Pirettes @ 12U Pinelands Pirettes
7:00PM
25
Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
7:00AM-9:00PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


War in the Woods - ALL Fields
6:00-9:00 PM


Sluggers (Slugger 2): IMAA - Angels @ TAA -Phillies
(11 - 12)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 6 TAA Martin @ 5 STRA DiNuzzo
6:00PM

Minors: IMAA - Red Sox @ TAA - Phillies
(11 - 13)

T-Ball: TAA - Astros @ IMAA - Tigers
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA Moore @ 2 MLAA Donnelly
6:00PM

Girls Softball - Middle School: 1 MYAA Koveloski @ 3 TAA Avery
(9 - 11)
26
Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C Outfie
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
7:00AM-9:00PM


War in the Woods - ALL Fields
6:00AM-9:00PM


Girls Softball K-1 (Tball): 7 STRA Worrell @ 10 TAA Hale
10:00AM

T-Ball: IMAA - Cubs @ STRA - Dinuzzo
10:00AM
27
Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
7:00AM-9:00PM


War in the Woods - ALL Fields
6:00AM-9:00PM

28
Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
7:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
7:00AM-9:00PM


War in the Woods - ALL Fields
6:00AM-9:00PM

29
Practice: IMAA - Angels
IMAA Old Carp Field
6:00-7:15 PM


Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 STRA Moneypenny @ 6 TAA Kemps
(6 - 8)

Girls Softball - Middle School: 1 MYAA Koveloski @ 2 TAA Vaughn
(3 - 15)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 7 TAA Burgess @ 6 TAA Martin
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 2 IMAA Everett @ 4 MYAA Heitz
(5 - 6)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 CBGF Delgaldo @ 3 MLAA Ditzel
(4 - 7)

Girls Softball K-1 (Tball): 8 STRA Moore @ 6 STRA Zack
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 3 MLAA Caputo @ 1 IMAA Babbitt
6:00PM

Minors: STRA - Hargrave @ IMAA - White sox
(8 - 18)

T-Ball: IMAA - Blue Jays @ IMAA - Cubs
6:00PM

T-Ball: IMAA - Astros @ TAA - Astros
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA @ 5 STRA DiNuzzo
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 MYAA Finley @ 1 IMAA Heller
6:30PM

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:30PM

Majors: TAA - Blue @ TAA - Black
(23 - 9)
30
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:00-7:00 PM


Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-7:30 PM


Practice: IMAA - Blue Jays
IMAA T-Ball Field
6:00-6:45 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Home Game Vs Team Combat
6:00-8:30 PM


Girls Softball - Middle School: 1 MYAA Koveloski @ 3 TAA Avery
(12 - 11)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown-Gaysek @ 3 MYAA Finley
6:00PM

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 4 MYAA @ 7 TAA Burgess
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 1 CBGF Delgaldo @ 2 IMAA Everett
(7 - 9)

Minors: TAA - Dodgers @ IMAA - White sox
(6 - 8)

Girls Softball K-1 (Tball): 10 TAA Hale @ 5 MYAA
6:00PM

T-Ball: TAA-Phillies @ TAA - Astros
6:00PM

T-Ball: TAA - Rangers @ STRA - Dinuzzo
6:00PM

Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
6:00PM

Majors: TAA - Blue @ STRA - Klein
(0 - 6)

Majors: IMAA - Phillies @ TAA - Black
6:30PM
31
Sluggers (Slugger 2): TAA -Phillies @ IMAA - Angels
(6 - 6)

Girls Softball - 4th/5th Grade: 6 TAA Kemps @ 3 MLAA Ditzel
(8 - 10)

Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 2 MLAA Brown-Gaysek @ 1 IMAA Heller
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 9 TAA Reese @ 10 TAA Hale
6:00PM

Girls Softball K-1 (Tball): 5 MYAA @ 1 IMAA Babbitt
6:00PM

Girls Softball - 4th/5th Grade: 5 STRA Moneypenny @ 4 MYAA Heitz
(2 - 6)

Minors: STRA - Hargrave @ TAA - Phillies
(18 - 10)

T-Ball: STRA - Dinuzzo @ TAA-Phillies
6:00PM

T-Ball: STRA - Greif @ IMAA - Cubs
6:00PM

Minors: TAA - Dodgers @ IMAA - Red Sox
(11 - 11)

Majors: TAA - Black @ STRA - Klein
(5 - 11)

Indian MillsTravel Softball: 12U Pinelands Pirettes @ 12U Pinelands Pirettes
7:00PM


June, 2018

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday





1
Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
6:00AM-9:00PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


Blue Chip Softball Tournament
6:00-9:00 PM


Girls Softball - 2nd/3rd Grade: 3 MYAA Finley @ 5 STRA DiNuzzo
6:00PM

T-Ball: TAA - Rangers @ IMAA - Blue Jays
6:00PM

Minors: TAA - Dodgers @ TAA - Phillies
Cancelled!

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:30PM
2
Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Blue Chip Softball Tournament
6:00AM-9:00PM

3
Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
6:00AM-9:00PM


Blue Chip Softball Tournament
6:00AM-9:00PM

4
Minors: STRA - Hargrave @ TAA - Phillies
(11 - 13)

Indian MillsTravel Softball: 10U Pinelands Pirettes @ 10U Pinelands Pirettes
6:00PM

Minors: TAA - Dodgers @ IMAA - Red Sox
(11 - 5)
5
Practice: IMAA - Angels
IMAA Luc's Field -Sl
5:30-7:00 PM


Sluggers (Slugger 2): STRA - Cassel @ TAA -Phillies
(1 - 7)

Majors: TAA - Black @ STRA - Klein
(0 - 3)

Majors: TAA - Blue @ IMAA - Phillies
(0 - 7)

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
7:30PM
6
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:00-7:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2C
6:00-8:00 PM


Home Game Vs. Hammonton Hornets
6:00-8:30 PM


Seneca Travel Baseball: 8U Seneca War Eagles @ 8U Seneca War Eagles
5:00PM

Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
6:00PM

Girls Softball - High School: IMAA HS @ IMAA HS
7:00PM
7
Sluggers (Slugger 2): TAA -Phillies @ IMAA - Angels
(5 - 13)

Majors: IMAA - Phillies @ STRA - Klein
(1 - 2)

Indian MillsTravel Softball: 14U Pinelands Pirettes @ 14U Pinelands Pirettes
7:30PM
8
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
5:00PM

Girls Softball - High School: IMAA HS @ IMAA HS
8:00PM
9
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
2:00-7:00 PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
2:00-4:00 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
11:00AM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
1:30PM

Seneca Travel Baseball: 9U Seneca War Wagles @ 9U Seneca War Wagles
2:00PM
10
Practice: 10U Seneca War Eagles
IM Baker Field-Minor
11:30AM-7:30PM


Practice: 8U Seneca War Eagles
IMAA Luc's Field -Sl
9:00-12:00 PM

11
Minors: TAA - Phillies @ IMAA - White sox
(4 - 15)
1213
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 9U Seneca War Wagles
IMAA Old Carp Field
5:00-8:00 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM


Practice: IMAA HS
Dingletown 2B
7:00-8:30 PM


Seneca Travel Baseball: 10U Seneca War Eagles @ 10U Seneca War Eagles
6:00PM
14
Practice: 14U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:30-8:00 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:30PM
15
Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM

16
171819
Girls Softball - High School: IMAA HS @ IMAA HS
7:30PM
20
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Dingletown 2A - CARP
6:00-8:00 PM

21
Practice: 14U Pinelands Pirettes
IMAA Wells Field
6:30-8:00 PM


Mens Softball - Field A - Wingnuts at Jemco
6:00-10:00 PM


Mens Softball - Field B - Pinelands at Crane
6:00-10:00 PM


Mens Softball - Field C - Outlaws at RTW
6:00-10:00 PM


Mens Softball - Field ACElec - Scoots at Safeguard
6:00-10:00 PM

22
Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
6:00AM-9:00PM


Practice: 10U Pinelands Pirettes
Crowell Batting Cage Side A
6:00-7:30 PM


UGSA Softball Tournament
6:00AM-9:00PM

23
Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


UGSA Softball Tournament
6:00AM-9:00PM

24
Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Foster Field-Majo
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Wells Field
6:00AM-9:00PM


UGSA Softball Tournament
6:00AM-9:00PM

2526
Mens Softball Rain Date for previous Thursday
6:30-10:00 PM


Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM

Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM
27
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:30-9:30 PM


Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM
28
Mens Softball - Field A - RTW at. Safeguard
6:30-10:00 PM


Mens Softball - Field B - Wingnuts at Scoots
6:30-10:00 PM


Mens Softball - Field AC Elec - Crane at Outlaws
6:30-10:00 PM


Mens Softball - Field C - Jemco at Pinelands
6:30-10:00 PM


Mens Softball - Wells, backup Field
6:30-10:00 PM


Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM

Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM
29
Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM

Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM
30
Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM

Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM

July, 2018

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1
11 U District Cal Ripken Tournament
8:00AM-11:55PM


Tournament: Tournament @ Tournament
8:00AM

Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM

Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM
2
Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM

Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM
3
Mens Softball Rain Date for previous Thursday
6:30-10:00 PM


Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM

Tournament: Tournament @ Tournament
4:00PM
4
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:00-9:00 PM

56
Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
5:00-8:00 PM


USSA Softball Tournament
6:00AM-9:00PM

7
Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
7:00AM-6:00PM


USSA Softball Tournament
6:00AM-9:00PM

8
Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IM Baker Field-Minor
7:00AM-6:00PM


USSA Softball Tournament
6:00AM-9:00PM

910
Mens Softball Rain Date for previous Thursday
6:30-10:00 PM


Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
6:30PM
11
Practice: 11U Seneca War Eagles
IM Foster Field-Majo
4:00-9:00 PM

121314
15
Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
11:00AM

Seneca Travel Baseball: 12U Seneca War Eagles @ 12U Seneca War Eagles
1:00PM
1617
Mens Softball Rain Date for previous Thursday
6:30-10:00 PM

181920
Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM

21
Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM

22
Practice: Tournament
IMAA Luc's Field -Sl
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
IMAA Old Carp Field
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2A - CARP
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2C
6:00AM-9:00PM


Practice: Tournament
Dingletown 2B
6:00AM-9:00PM

2324
Mens Softball Rain Date for previous Thursday
6:30-10:00 PM

25262728
293031
Mens Softball Rain Date for previous Thursday
6:30-10:00 PM












Home | News | Schedules | Standings | Information | Links | Site Map | IMAA Store | 

© 2018 LeaguePro, Inc. All rights reserved.
This site created by LeaguePro Inc.


Sponsors